Kapat

Miniço Online reklam ajansı Seoperf ile gelirini %66 oranında arttırdı.

 

Miniço Bebek ve Çocuk Dünyası üreticiden tüketiciye çizgisini en iyi şekilde uygulayabilen markaların başında gelmektedir.   ''Bu Benim Dünyam'' sloganıyla anneleri hedef aldığı kadar çocuklara da alışverişi keyifli hale getiren, süprizlerle dolu 0-14 yaş grubu bebek ve çocukların değişmeyen birinci tercihidir. Miniço Bebek ve Çocuk kendi markasıyla sattığı ürünler dışında ayrıca birçok tanınmış marka başta olmak üzere 400 den fazla markayı da direkt üretimden alıp tüketiciyle buluşturmaktadır. Ortalama 600 ila 1250m2 arası 25 farklı konumdaki mağazalar da hizmet vermektedir.

Veriler Markanın Ajansımızla çalışmaya başlamadan önceki 8 ayını ( 1 Haziran 2017 – 31 Ocak 2018 ) ve çalışmaya başladıktan sonraki 8 ayını ( 1 Şubat 2018 – 30 Eylül 2018 ) baz almaktadır.

Hedefler: 

  • Marka / ürün algısını geliştirmek
  • Satışları Arttırmak

Yaklaşım:  

  • Ürün kategorisine uygun detaylı Search kampanyaları
  • Tüketici sürecine uygun Remarketing reklamları
  • Shoping reklamları
  • Akıllı kampanyalar ve akıllı teklif stratejileri kullanılması.

Sonuçlar:

  • Reklam maliyetlerinde %14 Düşürdü
  • Yatırın Getirisi (Roas) %70 Arttırdık
  • Tüm Dönüşüm Değerinde %66 Artış sağladık
  • Dönüşüm Oranında %78 Artış yakaladık

               

Ajansımızla çalışmadan önce 1/4 yatırım getirisi sağlayan e-miniço Seoperf ile çalışmaya başladıktan sonra istikrarlı bir büyüme yakalamış oldu ve son ayında (Eylül 2018) 1/18 dönüşüm rakamlarına ulaştı.

Bu başarıyı yakalamak için markanın ürün gruplarına detaylı analizler yapılarak Search Kampanyalarımızı kurguladık. Gerekli optimizasyon süreci devamı ettikten ve yeterli dönüşümler sağlandıktan sonra akıllı teklif stratejilerinde denemeler yapıldı. Dönüşüm modelimiz son tıklama modelinden, veriye dayalı ilişkindirme modeline geçirilerek marka olmayan anahtar kelimelerin sağladığı değer artışını izleme ve kanallar arası dönüşüm yollarını daha iyi anlama imkanı bulduk.

GDN kampanyalarında pazardaki kitleler ve özel amaç kitleleri hedeflenerek yakın zamanda konuyla ilgilenen kullanıcılara ulaşılmaya çalıştık ve özellikle ürün gruplarımızla ilgilenen kullanıcılara Dinamik yeniden pazarlama(Remarketing) kampanyaları kullanılarak dönüşüm sağlamayı amaçladık. Yeniden pazarlama kitlelerimizi hem Google Ads üzerinden hem de Google Analytics üzerinden farklı kitleler oluşturarak kampanyalarımızda kullandık. Shooping reklamlarında ürün grupları özelinde teklifledirmeler yaptık ve yeterli dönüşüm sayısı sağlandıktan sonra Smart Shooping kampanyası aktif edilerek beklenenin üstünde yatırım getirisi sağladık.

 

Başka ne mi yaptık?

Marka ajansımızla çalışmadan önce Facebook ve İnstagram üzerinde performans odaklı reklam kampanyaları kullanmıyorlardı. Ajansımızla çalışmaya başladıktan sonra özellikle sezonsal ürünlere dikkat edilerek indirimi vurgulayan dönüşüm kampanyaları gerçekleştirdik.

Markanın websitesinden ürün araştırması yapan ve ürünü sepete ekleyip dönüşüm gerçekleştiremeyen kullanıcıları sosyal medya tarafında yakalamak ve dönüşüm odaklı kampanya oluşturmak adına Dynamic Product Ads. reklam modelini kullandık. Kullanıcılara ürünleri incelemesine ve satın almasını kolaylaştıran reklam formatı olan koleksiyon reklamlarını kullandık. Ve bu çalışmalarımız doğrultusunda tüm kampanyalarımızda 1/20 gibi olağan üstü ROAS getirisine ulaştık.

Proje Yöneticisi
:
SEOPerf
Marka
:
Miniço
Tarih
:
2017