Kapat

Online İtibar Yönetimi

Dijital dünyada her markanın insanların nazarında bir algısı bulunur. Sanal ağda markanızla ilgili yapılan olumsuz bir yorum bu algının değişmesi için yeterli olabilir. Bu nedenle markanızın dijital dünyada nasıl bir algı yarattığının profesyonel bir bakış açısı ile yönetilmesi gerekiyor. İşte bu noktada devreye online itibar yönetimi giriyor. Marka itibarının dijital dünyada korunması için yapılan çalışmalar genel olarak online itibar yönetimi olarak adlandırılır. 

Online İtibar Yönetimine Neden İhtiyacınız Var? 

Çünkü insanların % 97’si internet ortamında bir arama yaptığına, özellikle de yerel bir işletme aradığında bu işletmeyle ilgili yazılanları mutlaka okuyor. Bir markanın ürününe ya da hizmetine dair olumsuz görüş okuyan insanların % 62’si fikir değiştiriyor ve satın almıyor! Sadece bu 2 istatistik online itibar yönetimine neden ihtiyacınızın olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor. İnternet ortamında markanıza dair olumsuz bir algı yaratabilecek tüm içeriklerin titizlikle mercek altına alınmasına, yönetilmesine ve bir algı operasyonunun markanız için hayata geçirilmesine kesinlikle ihtiyacınız var! Belki online saygınlık için yapılan bu çalışmaya acil olarak ihtiyaç duymuyorsunuz. Ancak bir gün mutlaka duyacaksınız ve biz rakiplerinizin gerisinde kalmanızı istemeyiz!

 Online itibar yönetimi (temsili)

SEOPerf Online İtibar Yönetimini Nasıl Yapıyor? 

Bizim için her markanın ihtiyacı farklıdır. Dolayısıyla her marka için online itibar yönetimini farklı bir süreç planlaması eşliğinde gerçekleştiririz. Genel olarak 4 farklı süreç planlaması yapıyor ve en başarılı şekilde hayata geçiriyoruz. 

 

 

Gözden Geçirmiyor, Analiz Ediyoruz!  

 

Öncelikle markanızı mercek altına alarak profesyonel bir bakış açısıyla analiz ederiz. SEOPerf olarak sadece gözden geçirmekle yetinmeyiz ve işimizi asla şansa bırakmayız. Bu süreçte web görünürlüğünüzden sosyal medya hesaplarınıza kadar tüm detayları inceleriz. Bir rapor hazırlayarak ihtiyaçları net şekilde belirleriz. 

 

Ezberleri Tekrarlamıyor, Proje Geliştiriyoruz!

 

Ardından ikinci aşama olan iyileştirme ve olumlu algı yaratma için bir proje hazırlarız. Her markaya olumlu katkıda bulunacak ezberlenen teknikleri uygulamıyor, özgün projeler geliştiririz. Bu proje kapsamında markanızın görünürlüğünün artması da temel hedeflerimiz arasında yer alır. Online itibar yönetiminde SEOPerf farkı özellikle bu aşamada kendini belli eder! 

 

Projeyi Hayata Geçirmekle Kalmıyor, Titizlikle Yönetiyoruz!

 

Hazırladığımız online itibar yönetimi projesini ivedilikle hayata geçiriyor ve denetim altında tutuyoruz. Sosyal medya hesaplarınız üzerinden bir etkileşim kurulması, markanızın gündemle ilişkili şekilde, imajınıza uygun ve olumlu bir algı yaratması için gerçekleştirilen bu projede tüm yönetim ekibimizde oluyor. 

 

Marka Algısını Akışa Bırakmıyor, Denetliyoruz!

 

Son aşama olan gözlemleme ve denetleme aşaması en çok önem verdiğimiz bölümdür. Projemizin hayata geçmesinin ardından markanızın algısını düzenli olarak çeşitli araçlar yardımı ile takip ediyoruz. Olumsuz bir yorum ve görüş durumunda hızla aksiyona geçiyor ve bu görüşün değişmesini sağlıyoruz. Dijital dünyada markanızın itibarı SEOPerf farkı ile korunuyor! 

Online İtibar Yönetiminin SEO ile İlgisi Var mı?

Markanız için SEO çalışması yapılmıyorsa rakiplerinizin çok gerisinde olma ihtimaliniz yüksek. Online itibar yönetimi pek çok içeriğin kullanılmasını zorunlu kılar. Bu içeriklerin arama motorlarında görünür olması için SEO çalışmalarının internet siteniz için gerçekleştirilmesi de gerekiyor. SEO ve online itibar yönetimi çalışmalarının ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilmesi ortaya entegre projelerin çıkmasını da sağlayacaktır. Entegre şekilde yürütülen projeler her daim daha başarılı ve daha kalıcı sonuçlar doğurur. 

Markanız Online İtibar Yönetimiyle Ne Kazanacak?

  • Markanızın dijital ortamdaki saygınlığı artacak ve bu saygınlık korunacak
  • Markanız hakkında yapılan asılsız haber ve paylaşımların takibi yapılacak
  • Etkin PR çalışmaları ile markanızın değeri artacak
  • Yeni içeriklerin üretilmesiyle markanızın bilinirliği artacak
  • Markanıza dair olumsuz görüş ve paylaşımlara hızla müdahale edilecek
  • Hedef kitleniz analiz edilecek ve hedef kitleye yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek
  • Sosyal medya hesaplarınızın takibi ve yönetimi yapılacak
  • Kamuoyunda markanıza dair algının anketlerle belirlenmesine gerek kalmayacak
  • Markanıza en uygun viral reklamların belirlenmesi sağlanacak
  • Sosyal medya hesaplarınıza dair raporlara sahip olacaksınız

Son olarak online itibar yönetimi çalışmalarına sadece şirketlerin değiş şahısların da ihtiyacının olduğunu belirtmek isteriz. Artık işe alım süreçlerinde dahi araştırmaların internet üzerinden yapıldığı bir çağda yaşıyoruz. SEOPerf olarak şahıslar için de online itibar yönetimi çalışmaları yapmaktayız. 

Siz sadece online itibarınızın SEOPerf ile yükselmesine hazır olun. Geri kalanı zaten bizim uzmanlık alanımız!