Kapat

Facebook Reklamları

Dünya genelinde her gün 1 milyardan daha fazla sayıda kişi Facebook’u ziyaret ediyor. Bu durum bir sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’un ideal bir pazarlama platformuna dönüşmesini de beraberinde getirdi. Facebook reklamları ile küçük, orta ya da büyük ölçekli işletmenizin tanıtımını yapabilir, ürün ya da hizmetlerinizden binlerce kişinin haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Facebook reklamlarının da katkısı ile büyüme evresine giren işletmeler arasında markanızı da görebilirsiniz.

Özellikle marka bilinirliğinin artması amacıyla yapılan sosyal medya reklamları internet sitesine müşteri çekmenin pratik yollarından biri haline geldi. Sosyal medya reklamları ile gönderileriniz ile ilgili etkileşimde bulunma ihtimali yüksek olan kişilere ulaşabilirsiniz. Çünkü reklamların şehir, cinsiyet, anahtar kelime, eğitim durumu, iş unvanı gibi çeşitli unsurlara göre hedeflenmesi mümkün olabiliyor. Bu sayede Facebook reklamları için ayrılan bütçen en verimli şekilde kullanılıyor.

Facebook reklamlarının geri dönüşünü daha fazla arttırmak adına farklı kitleler de tercih edilebiliyor. Sosyal medya reklamları sadece potansiyel müşterilerinize ulaşma hedefini gerçekleştirmeye yönelik değildir. Aynı zamanda mevcut müşterilerinizi satın almaya teşvik etmek, yeni ürün ve hizmetlerin tanıtımını yapmak gibi çeşitli hedefleri gerçekleştirmek için de Facebook son derece etkin bir mecradır. Satış hedeflerine daha kısa yoldan ulaşmak için her markanın mutlaka sosyal medya ve Facebook reklamlarını bir pazarlama aracı olarak kullanması gerekir.

Facebook Reklamları İçin Profesyonel Destek Alın!

SEOPerf olarak çözüm ortaklarımıza Facebook reklamlarında uzmanlaşmış bir ekiple hizmet veriyoruz. Facebook reklamlarının hazırlanması, hedef kitlenin belirlenmesi ve reklamın yayınlanacağı bölgenin en doğru şekilde tespit edilmesi için ekiplerimizden destek alabilirsiniz. En etkili reklam metinlerinin yazılması ve aynı zamanda reklamda kullanılacak görsellerin belirlenmesi alanlarında da tüm iş ortaklarımıza destek vermeye hazırız.

Reklam için ayırdığınız bütçeyi en verimli şekilde kullanmanız ve kampanyalarından en etkin geri dönüşü almanız için Facebook reklamları alanında profesyonel destek almanızı öneririz. Ürün ve hizmetleriniz ile ilgi düzeyi yüksek olan hedef kitlelerin belirlenmesi alanında uzman görüşüne ve tecrübelerine ihtiyacınız olacaktır. Uzman ekibimiz bütçenizi en doğru şekilde kullanmanız noktasında da destek verecek. Facebook reklamlarında minimum harcama gibi bir zorunluluk bulunmuyor. Reklam için ayrılan bütçeyi her marka kendisi belirleyebilir. Ne kadar bütçe ayırmanız ve bu bütçeyi reklamda nasıl kullanmanız gerektiği konusunda da ekiplerimiz devreye girerek size yol gösterecektir.

Facebook reklamlarında bir kullanıcının reklamınıza tıklaması durumunda reklam ücrete tabi olur. Pek çok mecra ile kıyaslandığında markalar ve işletmeler için büyük bir avantaja dönüşen bu ücretlendirme politikasından maksimum düzeyde faydalanmanız gerekir. Rakiplerinizden öne geçmenin yanı sıra markalaşma, marka bilinirliğini arttırma gibi zorlu süreçlerde Facebook reklamlarından en etkin şekilde istifade edilmesi bir zorunluluğa

Instagram Reklamları

Instagram dünyanın en büyük mobil reklam platformlarından biri olma özelliğine sahip olan bir sosyal paylaşım sitesidir. 400 milyondan daha fazla sayıda kullanıcıya sahip olan bu mecra tüm markalar ve işletmeler için de büyük bir potansiyel müşteri havuzudur. Her gün milyonlarca paylaşımın yapıldığı bu mecra reklam ile potansiyel müşterilere ulaşmak için de en ideal platformlardan biridir.

SEOPerf olarak Instagram’da form reklamları, marka bilinirliği reklamları, alışveriş reklamları, story reklamları ve video reklamlar için çözüm ortağınız olmaya hazırız. Daha önce mutlaka yerel bir işletmeyken Isntagram reklamları sayesinde sektörde pay sahibi bir markaya dönüşme öykülerine tanık olmuşsunuzdur. Şimdi sıra sizde! Bu önemli platformda yayınlayacağınız reklamlarla potansiyel müşterilerinizi reel müşteriye dönüştürmek ve ticari hedeflerinizi yakalamak için Instagram’da da var olmanız gerekiyor.

Instagramda yüksek çözünürlüğe sahip olan fotoğraflarla, 30 saniye olan videolarla reklamınızı yapabilirsiniz. Ancak en etkin reklamlarla markanızı duyurmanız ve Instagram reklamları için ayırdığınız bütçeyi en verimli şekilde kullanmanız gerekiyor. İşte bu noktada profesyonel desteğe ihtiyaç duyacaksınız. SEOPerf olarak reklam kampanyanızı başlatmadan önce son derece titiz bir değerlendirme yapıyoruz. Hem hedef kitlenizi hem de hedefinizi en kısa sürede en yüksek dönüşü sağlamak üzerine odaklanarak planlıyoruz. Bu plan doğrultusunda hedefinize ulaşacak en doğru yolu çiziyor ve uygulama aşamasına geçiyoruz.

Instagram Reklamları Düşük Bütçeli ve Yüksek Dönüşümlüdür!

Hedef kitlenizi etkileyecek görselleri ve metinleri kullanıyoruz. Bu sayede sadece reklam yapmakla kalmıyor, marka prestijinizi de güçlendirmiş oluyorsunuz. Sosyal medya reklamlarının sadece potansiyel müşterilerinize yönelik olduğunu düşünmeyin. Elbette öncelikli hedef potansiyel müşteri kitlenize ulaşmaktır. Ancak aynı zamanda reel müşterilerinizi satın almaya yönlendirmek için de sosyal medya reklamlarının etkisinden ve gücünden faydalanırsınız.

Yeni bir ürünü müşterilerinize tanıtmak, yeni bir hizmetinizin tanıtımını yapmak için de en doğru platformların başında sosyal medya geliyor. Özellikle çok kısa bir zamanda geniş kitlelere ulaşmayı sağlayan Marquee yüksek geri dönüşüm sağlayan en etkili araçlardan biridir. Instagram yapılabilecek reklamlar ile internet sitenize çok yüksek bir trafik sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda mobil uygulamalarınız başta olmak üzere markanızın uygulamalarının indirilmesini sağlama gibi önemli bir fayda da yakalayabilirsiniz.

Markaların mobil uygulamalarının indirilmesi adında yürütülen Instagram reklamları kampanyalarının yüksek dönüşüm sağladığı bilinir. Aynı zamanda bu reklamlarla video görüntülemesi elde edebilirsiniz. Markalaşma sürecinizi kısaltabilir, marka bilinirliğinizi arttırabilir ve marka prestijinizi güçlendirebilirsiniz.

Ürün ve hizmetlerinize dair kampanyalardan geniş kitlelerin haberdar olmasını sağlayabilir, bu kampanyalara olan ilginin artmasını da sağlayabilirsiniz. Ancak tüm bunları gerçekleştirebilmek için ayırdığınız bütçenin doğru yerde ve doğru materyal için kullanılması gerekiyor. İşte bu noktada SEOPerf olarak devreye giriyor ve markanızın en doğru kitlelere en etkin şekilde ulaşmasını sağlayacak Instagram reklam desteği hizmetimizden faydalanmanızı sağlıyoruz!

Twitter Reklamları

Sosyal medya platformları son derece düşük bir maliyet ile reklam verebileceğiniz ve çok geniş kitlelere ulaşabileceğiniz en önemli mecralardır. Her gün milyonlarca kişinin kullandığı Twitter da markalar ve işletmeler için en önemli sosyal mecralardan biridir. Türkiye’de 7.2 milyon kullanıcısı olan bu sosyal medya platformu potansiyel müşterilerinize en kısa yoldan ulaşmanızı sağlar. Bu sayede reel müşteri sayınız artar ve ticari hedeflerinize giden yol kısalır.

Twitter reklamları son yıllarda çok daha etkin bir şekilde kullanılmaya başlandı. Toplamda 15 farklı reklam modeli sunan Twitter’da en çok kullanılan reklam modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Promoted Tweet
  • Promoted Trend
  • Promoted Account
  • Twitter Video Reklamları
  • Twitter Uygulama Yükleme Reklamları

Bu modeller arasından hangisinin sizin markanız için çok daha uygun olduğunu ve hedef kitlenize nasıl ulaşmanız gerektiği konusunda desteğe ihtiyacınız olacaktır. Profesyonel bir bakış açısı ile Twitter reklam kampanyası sürecinizi yönetebilir ve hedef kitlenize en doğru şekilde ulaşmanızı sağlayabiliriz. Bu reklamlar ana sayfa zaman akışında, arama sonuçlarında ve profil sayfalarında görüntülenebiliyor. Hangisinin sizin markanıza ya da işletmenize daha uygun olduğunu belirlemeniz ise profesyonel bir bakış açısı ile mümkün olabilir.

Twitter’da kullanıcı adı, cihaz, konum, anahtar kelime ve ilgi alanı hedefleme seçenekleri sunuluyor. Bu sayede markanızın hedef kitlesine doğrudan ulaşmanız mümkün olabiliyor. Ancak sunulan seçeneklerden hangilerini değerlendirmeye almanız gerektiği kritik bir nokta olarak karşınıza çıkacaktır. Tam bu noktada SEOPerf olarak devreye giriyor ve sizlere en doğru çözümleri sunuyoruz.

Twitter’da Reklamlarla Neler Yapılabilir?

Twitter reklam seçenekleri en geniş olan sosyal medya platformlarından biridir. Sponsorlu gündem olarak kullanıcılara gösterilen reklamlar ile gündemin en başında yer alma seçeneği sunuluyor. Bu sayede çok geniş kitlelere ulaşma ve ürün ya da hizmetlerin tanıtımını yapma imkanından faydalanabilirsiniz. Twitter’da sponsorlu hesap reklam modeli ise hedef kitlenize ulaşmak için bir diğer seçenektir. Bu reklam modeli sosyal mecranın “Kimi Takip Etmeli” bölümünde yer alıyor ve kullanıcıların markanızın hesabını takip etmesini sağlıyor. Sponsorlu tweet reklamları ise belirli anahtar kelimeler aracılığı ile arama sonuçlarında görünmenizi sağlıyor. Bu sayede markanızın hesabının takipçi sayısını arttırma imkanını elde edebiliyorsunuz.

Twitter geniş bir potansiyel müşteri havuzu olmasıyla ön plana çıkan ve mutlaka her markanın faydalanması gereken bir platformdur. Bu noktada SEOPerf deneyimli ekipleri sizler için bu platformun en etkin şekilde kullanılmasını sağlayabilir. Markanıza en uygun reklam modelinin belirlenmesi, hedef kitlenize en uygun metinlerin hazırlanması gibi her aşamada sizlere destek sunmaya hazırız!

Sosyal medya reklamları alanında uzmanlaşmış olan ekiplerimiz hedef kitlenize en doğru ve en etkin şekilde ulaşmanızı sağlayarak Twitter reklamları için ayırdığınız bütçeyi en verimli şekilde kullanmanızı sağlar. Ayrıca reklam trafiğiniz ve organik erişimin de analiz edilmesini sağlayarak geri dönüşümü daha net değerlendirmenizi sağlar.

Linkedin Reklamları

İnternet ortamında profesyonellerin iş ağı olarak değerlendirilen Linkedin geçtiğimiz yıl kullanıcı sayısını arttırarak 500 milyon kullanıcıya ulaştı. Bu sayede reklamlar için de son derece önemli bir platforma dönüştü. Linkedin günümüzde markalar ve işletmeler için bir pazarlama aracı olarak da kullanılıyor. Siz de bu önemli platformda reklamlarınız ile hedef kitlenize çok kıs bir yoldan ulaşabilirsiniz.

Linkedin iş arayanlar için geniş bir ağ olmakla birlikte profesyoneller için de yine en çok tercih edilen network ağı olmasıyla ön plana çıkıyor. Her geçen gün daha fazla sayıda pazarlamacı bu platformda ürün ve hizmetlerinin tanıtımını gerçekleştiriyor. Hem marka bilinirliğini arttırmak hem de markanızın prestijini güçlendirmek için bu önemli ağdan siz de faydalanabilirsiniz. Ancak reklam için ayırdığınız bütçenin en verimli şekilde değerlendirilmesi için profesyonel desteğe ihtiyacınız olacak. SEOPerf olarak Linkedin reklam kampanyalarınızı yönetebilir ve hedef kitlenize en kısa yoldan ulaşmanızı sağlayabiliriz. Bu platformda markanız için en uygun olan reklam formunu belirlemeniz için de sunduğumuz destekten faydalanabilirsiniz.

Linkedin reklamlarında iş unvanı, sektör, ülke, yaş, cinsiyet ve kıdem hedeflenebiliyor. Ana sayfa, profil sayfası, grup sayfası, gelen kutusu ve arama sonuç sayfası gibi farklı alanlarda Linkedin reklamları yapılabilir. Markanıza, ürün ya da hizmetlerinize en uygun olan modeli kolayca seçebilirsiniz. Kariyer geçmişi ya da lokasyon kriterleri doğrultusunda da seçim yapmanın mümkün olabildiğini belirtelim. Linkedin reklam modelleri ise oldukça geniş bir seçenek yelpazesi sunar.

Linkedin Reklam Modelleri Nelerdir?

Metin reklamlar bu platformdaki popüler reklam modellerinden biridir. Hedef kitlenin belirlenmesinin ardından bu kitleye uygun metinler ile Linkedin Text Ads modelinden faydalanılabilir. Gösterim başına ya da tıklama başına ücretlendirme yapılabilir. Sponsorlu reklamlar bu platformdaki bir diğer reklam modelidir. Linkedin Sponsored Content hazırlanan reklam gönderisini öne çıkarır ve hedef kitlenizin görmesini sağlar. Display reklam modeli hedefleme seçenekleri sunarak en doğru kitleye en kısa yoldan erişmenize olanak tanır. Bu reklam modelinde banner alanlarının konumlarını belirleme şansı da bulunur. Sitenize ziyaretçi akışı sağlamak için en uygun reklam modelidir.

Sponsorlu Linkedin mailleri de yine bir diğer seçenek oluyor. 500 milyon kullanıcıya e-mail gönderilmesini sağlar. Aynı zamanda şirket takip reklamları ile hedef kitleyi teşvik etme imkanı da bulunuyor. Çok sayıda kişinin şirket ile bağlantı kurmasını sağlayan bu reklam modeli de sıklıkla tercih edilir.

Markanız için en uygun reklam modelinin belirlenmesi, bütçenizin en doğru yerde kullanılması ve hedef kitlenize en uygun reklamın hazırlanması için SEOPerf uzman ekiplerinden mutlaka destek almalısınız. Yaratıcı fikirler ve sektördeki tecrübelerimiz ile rakiplerinizden bir adım ileride olmanız için en etkin ve en akılcı Linkedin reklam desteğini sunuyoruz. Sizlere daha detaylı bilgi ulaştırmamız için bizimle hemen iletişime geçmelisiniz.