Kapat

Yandex Reklamları

Yandex en çok tercih edilen ikinci arama motoru olma özelliği ve son dönemde yaptığı atılımlarla çok daha fazla sayıda kullanıcıya ulaşan bir platform. Google AdWords’e rakip olan Yandex Direct reklamları oldukça düşük bir maliyet sunuyor. İşletmelerin markalaşması, marka bilinirliğinin artması ve aynı zamanda markaların güçlenmesi için bu önemli reklam ağından faydalanabilirsiniz. Yandex Direct reklamları doğru ve etkin bir şekilde kullanıldığında geri dönüşü çok yüksek bir pazarlama aracına dönüşebiliyor.

Yandex reklamları rekabetin daha az olması nedeniyle de dikkat çekiyor. Hatta tüm markaların reklamları ile bu geniş potansiyel müşteri havuzunda var olmaları için en doğru zaman dilimi içerisindeyiz. Son derece düşük bir bütçe ayrılması potansiyel müşterilerinizi sitenize çekebilmeniz için yeterli olabiliyor. Ayrıca Google Adwords reklamlarına nazaran çok daha düşük maliyetli bir reklam platformu olduğunu da belirtmek gerekiyor. Ülkemizde yatırımlarını arttıran Yandex daha yoğun bir kullanıcı kitlesine kavuşmaya başladı. Bu açıdan da en doğru zamanda en etkin şekilde hedef kitlenize seslenmenize olanak tanıyor.

Bu arama motorunun spam siteler tarafından doldurulmamış olması, yazılım ve ceza prosedürleri bakımından daha temiz bir görünüme sahip olması da önemli özellikler arasında yer alıyor. Ek bir tanıtım kanalı olarak Yandex en ideal platformlardan biridir. Ayrıca arama motorunun “Sanal Kartvizit” isimli bir hizmeti bulunuyor. Bu hizmet kapsamında herhangi bir internet sitesine sahip olmadan da reklam ve ilan verebilmeyi sağlıyor. % 62’nin üzerinde Pazar payına sahip olan Yandex’deki yerinizi hemen almalı ve binlerce potansiyel müşteriye markanızı, ürün veya hizmetlerinizi tanıtmalısınız.

 

Yandex Reklamları Hızlı Sonuç Verir!

Yandex reklamlarının sonuçlarını çok hızlı bir şekilde görebilirsiniz. Pazar alanınızı genişletmeniz için ideal bir platform olan Yandex Metrica hizmeti ile de ön plana çıkıyor. Yandex Metrica ile reklam kampanyalarınızın denetlenebilir olan istatistiklerini görebilir ve reklamınızın ne oranda başarılı olduğunu daha net bir biçimde gözlemleyebilirsiniz. Yandex “arama” ve “görüntülü” olmak üzere iki farklı model sunuyor.

Display yani görüntülü reklamlar da kendi içerisinde 5 farklı model sunuyor. Yandex anasayfa reklamları sizin tarafınızdan hedeflenmiş olan kitleye banner şeklinde reklamlarınızın gösterilmesini sağlayan bir reklam modelidir. Bir günlük bir satın alma ile çok geniş kitlelere ulaşma imkanı sunar. Display reklam modellerinden bir diğeri de portal ağı reklamlarıdır. Haritalar bölümünde ve hava durumunda reklam gösterme imkanı sunar. Gösterim baş ücretlendirme uygulandığından düşük bütçe ile reklam verilebilir.

Audience reklamları tüm medya platformları için kullanılabilen bir reklam modelidir. Konum, yaş ve ilgi alanı gibi çeşitli hedeflemeler yapmaya olanak tanır. Tam portal ağı gösterim başı ücretlendirme uygulamasına sahiptir. Yandex haritalar ise özellikle yerel işletmeler için harika bir reklam modelidir. Yandex reklamlarında size en uygun reklam modelinin seçilmesi, bütçenizin en verimli şekilde değerlendirilmesi ve en etkili metinlerle hedef kitlenize ulaşılması için SEOPerf uzman ekiplerinden destek alabilirsiniz!