Kapat

YouTube Reklamları

Dakikada 60 saatlik video yüklenen ve günlük 3 milyar video gösteriminin olduğu YouTube çok geniş kitlelere ulaşmak için en etkin platformlardan biridir. Her gün her 4 internet kullanıcısının 1’i YouTube’da zaman geçiriyor. Dünya genelinde en çok izlenen video sitesi YouTube! İkinci site ise elbette YouTube mobile. İşletmenizi markalaştırmak, markanızı güçlendirmek, marka bilinirliğini arttırmak amacıyla bu platformda reklam yayınlayabilir ve milyonlarca kişiye ulaşabilirsiniz.

YouTUbe 4 farklı reklam modeli sunuyor.

  • TrueView Masthead
  • TrueView Videodan Önce
  • TrueView Yer Paylaşımlı Reklamlar
  • TrueView GDN

TrueView Masthead YouTube ana sayfanın üst kısmında yer alan barda reklamınızın görülmesini sağlayan bir reklam modelidir. HTML5 formatında çalışan bu reklam modeli ülkeye göre hedefleme yapma şansı sunuyor. TrueView Videodan Önce reklamları ise atlanabilen reklamlardır. Herhangi bir görüntü izleyenler 5 saniye sonrasında reklamları isteğine bağlı olarak atlayabilir. Bir videonun öncesine, içerisine ya da sonrasına eklenebilen bu reklamların 5 saniye sonrasında atlanması halinde ücret ödenmez.

TrueView Yer Paylaşımlı Reklamlar ise videonun % 20’sinden daha küçük olan bölümünde görülen reklamlardır. Yer paylaşımlı olarak yayınlanabilir ve şeffaftır. TrueView GDN reklamları ise öne çıkan videolar bölümünde ve video önerilerinde reklamınızın görünmesini sağlar. Tamamı düşük bir bütçe ile yayınlanabilen reklamlardır ve % 100 ölçülebilir özelliktedir.

YouTube Reklamları % 100 Ölçülebilir!

Bu platformda yayınlanan reklamların en önemli özelliği ölçülebilir olmasıdır. Potansiyel müşterilerinizin reklamınızın ne kadarını izlediğini bilirsiniz. Her izlenme, her tıklanma ve hangi kitlenin reklamınıza tıkladığı ölçülebilir. Reklamınızın başarısını da bu verilerle ölçme şansına sahip olursunuz. Ayrıca YouTube son derece gelişmiş olan hedefleme seçenekleri ile de dikkat çeker. Reklamınızın ne kadarlık bütçe ile yayınlanacağına siz karar verirsiniz. Aynı zamanda ne kadarlık süre boyunca, hangi reklam formatında yayınlanacağına, hangi saatler içerisinde hangi hedef kitleye gösterileceğine siz karar verirsiniz. Reklam için ayrılan bütçenin en verimli şekilde kullanılması gelişmiş hedefleme seçeneklerinden kaynaklanır.

Farklı reklam modelleri sunması, YouTube reklamlarının daha cazip olmasını sağlıyor. Örneğin reklamınızın izlenmemesi durumunda ödeme yapmayacağınız reklam modelleri de bulunur. Bu sayede video reklamlar markanıza gerçek anlamda bir katkı yaptığında ödeme yaparsınız. Ayırdığınız reklam bütçesini, reklamların markanıza katkıda bulunmaması halinde kullanmak durumunda değilsiniz.

YouTube reklamları yaratıcı videolar ile desteklendiğinde ve hedef kitlenin en doğru şekilde belirlenmesi sağlandığında etkili ve son derece verimli sonuçlar ede edebilirsiniz. Ancak bunun için profesyonel desteğe ihtiyacınız olacak. SEOPerf olarak işte tam bu noktada devreye giriyoruz! En etkin videolar ile en doğru metinlerle potansiyel müşterilerinizi reel müşteriye dönüştürmeniz için çalışıyoruz. İşletmenize ya da markanıza en uygun hedef kitlenin belirlenmesi için deneyimlerimizden ve uzman ekiplerimizin çalışmalarından mutlaka siz de faydalanmalısınız! YouTube reklamlarıyla marka değerinizi yükseltmek için bizimle iletişime geçin, hemen çalışmalarımızı başlatalım!