Kapat

Performans Pazarlama

Satış yapma ya da bir fırsat yaratma amacıyla gerçekleştirilen, arama motoru pazarlaması, yeniden pazarlama ya da programlı satın alma gibi çeşitli stratejiler doğrultusunda gerçekleştirilen pazarlama çalışmaları, performans pazarlama olarak adlandırılır. En doğru pazarlama stratejileri ile en doğru kanallarda yapılan pazarlama çalışmaları internetten en verimli şekilde faydalanmanızı sağlar.

Google, Yandex, Twitter, Instagram ya da Facebook gibi reklam araçları kullanılarak yapılan performans pazarlaması çalışması ile potansiyel müşterilere ulaşılabilir ve satış hedeflerine giden yol kısalabilir. Ancak bunun için her markanın mutlaka destek alması gerekecek. İşte bu noktada devreye SEOPerf giriyor! Performans pazarlama ekibimiz markanın için en doğru stratejileri belirleyerek reklam araçları üzerinden bu stratejileri hayata geçiriyor. Ayrıca kompleks yapıda olan bu sürecin takibi ve yönetimi de yine ekibimizin görev alanları arasında yer alıyor.

Doğru kullanıcıyı doğru pazarlama stratejileri ile hedeflemek sanal ağdan maksimum derecede faydalanmak için önemli olan unsurlar arasında yer alıyor. Kullanıcıların internette hangi mecralarda daha fazla bulunduğunu çok iyi bilen ekiplerimiz tek bir alana odaklanmak yerine daha fazla mecraya odaklanarak performans pazarlama stratejilerini hayata geçiriyor. Kullanıcı davranışlarının pazarlama döngüsündeki önemini çok iyi bilen ekiplerimiz kampanya stratejilerini özelleştirerek en aktif şekilde çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Yeniden Pazarlama Çalışmalarının Etkisi Hafife Almayın!

Bu doğrultuda gerçekleştirilen yeniden pazarlama çalışmaları da geri dönüşü ile yüz güldüren stratejiler olabiliyor. Daha önce sitenize gelmiş olan kullanıcılar için geliştirilen stratejilere hayat vermek mümkün olabiliyor. Yeniden aktif hale gelen bu stratejiler ile geniş kitlelere en doğru mesajı verebiliriz. Doğru zamanda iletilen doğru mesaj ile pazarlama kampanyalarınızın etki çemberini genişletebiliriz. Bu sayede gelir de paralel olarak artacaktır.

Ekiplerimiz kullanıcı davranışlarını en iyi şekilde analiz ederek hedef grupları belirliyor. Yeniden pazarlama teknikleri ile kullanıcılar yeniden hedefleniyor. Aynı zamanda programlı satın alma en doğru potansiyel müşteri kitlesine ulaşarak bu kitleyi harekete geçirmek anlamında önem taşıyor. Gerçek zamanlı hedefleme ekiplerimizin uzmanlık alanıdır. Markanızın hem hedefini hem de stratejisini en doğru şekilde belirleyerek programlı satın alma çalışmasıyla gerçek zamanlı bir hedeflemenin getirilerinden faydalanılabilir.

Sonuç olarak performans pazarlaması istisnasız tüm markalar tarafından gerçekleştirilmesi gereken çalışmalardır. En düşük maliyet ile en geniş kitlelere ulaşmanın yolu bu önemli çalışmalardan geçiyor. Sanal ağda rekabetçi pazarlama stratejileri ile kitlenize ulaşmanızı sağlayan performans pazarlama küçük bütçeler ile büyük reklam kampanyalarına imza atmanızı sağlayabilir. Üstelik reklam araçlarının etkinliğini de hemen görmek ve analiz etmek mümkün olabiliyor.

İnternet kullanıcıları ile etkileşim kurmak için de bu çalışmaların büyük önem taşıdığı bilinmelidir. SEOPerf olarak markanızın performans pazarlama çalışmalarını gerçekleştirerek en rekabetçi kampanyalarla müşteri sayınızı arttırmanız için gerekli desteği sunuyoruz. Bu alanda uzmanlaşmış olan ekiplerimiz sizin için de en doğru stratejileri belirleyerek hayata geçirebilir.