Kapat

SEO Süreçleri

Analiz

SEO çalışmasına başlamadan önce sitenizin ihtiyaçlarının net bir şekilde belirlendiği ve oldukça geniş kapsamlı bir analiz çalışması yapmaktayız. Her markanın ve her sitenin ihtiyaçları ve öncelikleri farklıdır. İşte bu nedenle SEOPerf olarak çözüm ortaklarımız için tek tip bir SEO çalışması yapmıyoruz. Tüm iş ortaklarımız ile gerçekleştirdiğimiz ilk toplantımızda ihtiyaçların en net şekilde belirlenmesini sağlıyoruz. Bu doğrultuda bir proje planı oluşturmaktayız.

Ön analiz raporumuz kapsamında içerik kontrolü ve anahtar kelime araştırmalarımız ile sitenizin içeriklerinin SEO kriterlerine uygunluğunu kontrolden geçiririz. İçeriklerin SEO uyumu ve eksik içeriklerin tamamlanması için hangi çalışmaların yapılması gerektiğini belirler, projemizin bu kanadının hemen hayata geçirilmesini sağlarız. Aynı zamanda sitenizin teknik açıdan kontrolünü sağlar ve teknik eksikliklerinin de belirlenerek giderilmesi için çalışmalarımıza başlarız.

SEO çalışmalarımızda en çok önem verdiğimiz aşama analiz çalışmasıdır. Çünkü nokta atışı ile rakiplerinizden bir adım ileriye geçmenizi sağlayacak anahtar kelime analizleri ve içerik analizleri bu aşamada gerçekleştirilir. Sitenizin teknik problemlerinin tespiti ise ziyaretçilerinizin sitenizde daha uzun zaman geçirmesi ve potansiyel müşterilerinizin reel müşteriye dönüşmesi için büyük önem taşır.

Rakiplerinizi En Az Sizin Kadar İyi Tanıyoruz!

Analiz çalışmamızın bir diğer ayağı rakipleriniz ile ilgilidir. Faaliyette bulunduğunuz sektörde lider olan markalar da dahil olmak üzere sizin segmentinizde olan tüm rakiplerinizi de inceler ve mercek altına alırız. Rakiplerinizi çok iyi tanır ve bir adım önde olmanıza yönelik bir SEO çalışması gerçekleştiririz. Analiz çalışmamız şu aşamaları kapsar:

  • Pazar ve rakip araştırması
  • Maliyet analizi
  • Hedef kitlenin belirlenmesi
  • İçerik ve teknik ihtiyaçların belirlenmesi
  • Trafik öngörüsü

Titizlikle gerçekleştirilen analiz çalışmamız sitenizin genel durum tablosunu da ortaya koyar. Uzman SEO ekiplerimiz bu tablo üzerinde yapacakları detaylı bir projelendirme çalışması ile teknik çalışmalarımız için bir yol haritası belirler. Yol haritamız çözüm ortaklarımız için gerçekleştireceğimiz tüm çalışmaları kapsar. Bir proje ve planlama doğrultusunda gerçekleştirilen çalışmaların neticesi de raporlanmakta ve tarafınıza ulaştırılmaktadır.

SEOPerf olarak tüm çözüm ortaklarımızın ihtiyaçlarının farklı olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle yaptığımız çalışmalar tek tip bir SEO çalışması olmaktan uzak, her iş ortağımız için oluşturduğumuz ayrı bir planlama çerçevesinde gerçekleştirilir. Çünkü biz sıradan bir danışmanlık hizmeti vermiyor, gerçek bir SEO çalışması yapıyor, belirli bir hedef doğrultusunda sizin için hazırladığımız projeleri hayata geçiriyoruz. Bizim farkımız, fark yaratan başarılarımızdır. Başarımızı ise analiz aşamasında yaptığımız titiz değerlendirmeler ve projemize sadık kalarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalardan kaynaklanır.

SEOPerf olarak ticari hedeflerinizi gerçekleştirmeniz için internetten en etkin şekilde faydalanmanızı sağlıyoruz. Yılların verdiği derin tecrübe ve sürekli yakın takipte tuttuğumuz kullanıcı tercihleri, yaptığımız SEO çalışması ile en kısa süre içerisinde en etkin sonuca ulaşmamızı sağlıyor.  

Teknik

Uzman ekiplerimiz tarafından sitelerin teknik olarak analizi detaylı bir şekilde gerçekleştirilir. Site iyileştirme çalışmaları kapsamında iş ortaklarımıza sunduğumuz raporda teknik açıdan sitenin hangi ihtiyaçlarının olduğu da yer alır. Web sitenin sadece eksik olan taraflarının değil hatalı olan yönlerinin de tespiti için en gelişmiş araçları kullanıyoruz. Arama motoru optimizasyonlarına yönelik çalışmamızı, teknik bakımdan siteden maksimum verim alınacak şekilde gerçekleştiriyoruz.

Sürekli yenilenen Google algoritmaları ve SEO alanındaki yeni teknikleri sürekli olarak yakın markajda tutuyoruz. Site üzerinde gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmaları Google güncellemeleri doğrultusunda revize ederek maksimum verim hedefimize olası en kısa süre içerisinde ulaşıyoruz. SEOPerf olarak tüm optimizasyon çalışmalarımızın inovatif yapıda olduğunu bilmenizi isteriz.

Siteye ziyaretçi trafiğinin sağlanması yeterli değildir. Ziyaretçiyi sitede tutabilmek için de bazı teknik çalışmaların gerçekleştirilmesi gerekir. İş ortaklarımız ile anlaşmamız durumunda ilk olarak sitenin teknik analizini bu açıdan da gerçekleştiriyor ve sitenin hatalarını iş ortaklarımıza da hazırladığımız rapor ile sunuyoruz. Sitenin hızı, hatalı sayfaların olup olmadığı gibi çeşitli bilgilerden haberdar olan iş ortaklarımız hangi çalışmalar ile sitenin teknik açıdan da iyileştirildiğini detaylı olarak bilmektedir.

Teknik İyileştirmeler Marka Değerinizi Yükseltir!

Tüm iş ortaklarımızın bilmesini istediğiniz bir diğer husus da site üzerinde yapılan teknik çalışmaların sadece SEO ile ilişkili olmadığıdır. İdeal hızda, içerikleri ideal kalitede ve aynı zamanda ziyaretçilerin beklentilerini karşılayan bir internet sitesi marka imajının da desteklenmesini sağlar. Marka bilinirliğinin artması ve markanıza değer katılması için de teknik açıdan ideal bir sitenin ziyaretçilere sunulması gerekir.

Günümüz koşullarında online marka itibarının artık çok daha önemli bir form kazandığını belirtmeliyiz. Sektörün lideri konumunda olabilirsiniz. Ancak online itibarınızda sıkıntılar varsa zamanla marka değerinizin düşüş sürecine girmesini önlemeniz çok zor olacaktır. Markalaşma ve marka değerinin yükselmesi için öncelikle online itibarınızın da yüksek olması gerekir. Tüm bunlar teknik anlamda sitenizin profesyonel çalışmalarla iyileştirilmesini de zorunlu kılıyor.

Sadece belirli bir sürede sitenize ziyaretçi trafiği sağlanmasından çok daha fazlasını elde etmek gerekiyor. Nitelikli ziyaretçilerin reel müşteriye dönüşmesini sağlamak için de teknik çalışmaların büyük bir öneminin olduğunu belirtmemiz gerekir. SEOPerf olarak analiz ya da içerik gibi diğer çalışmalarımızda olduğu gibi teknik çalışmalarımızda da şeffaflık taraftarıyız. İş ortaklarımıza teknik çalışmalarımız hakkında düzenli olarak rapor sunmamız da şeffaflık politikamızın bir gereğidir.

Teknik SEO çalışmalarında uzmanlaşmış olan ekiplerimiz site kontrollerini en gelişmiş analiz araçlarını kullanarak gerçekleştirir. Bu sayede hiçbir teknik detayı atlamadan yapılan kontroller ile sitenin durumu net bir şekilde değerlendirilerek rapor şeklinde hazırlanır. Ticari hedeflerinize giden yolu kısaltan bir arama  motoru optimizasyonu çalışması için siz de teknik çalışmalarımızdan faydalanmalısınız. SEOPerf genç, dinamik ve yaratıcı bir ekiple çözüm ortağınız olmaya hazır!

İçerik

Google sıralamalarında en önemli unsurlardan biri de site içerikleridir. Sitenizin özgün içeriklere sahip olması hem online marka değeri hem de optimizasyon çalışması bakımından büyük önem taşır. Çünkü Google indexlemelerinde özgün içeriklere sahip olan sitelere yer verilir. Çözüm ortaklarımız için gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında sitenizde bulunan tüm içerikler özgünlük kontrolünden geçirilir. Özgün olmayan içerikler SEO uyumlu ve özgün içerikler ile yenilenir.

İçerik çalışmalarımız kapsamında anahtar kelime analizleri de gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız tarama sonuçlarına göre içeriklerin performansını değerlendiriyor ve bu performans sonuçlarını da rapor şeklinde çözüm ortaklarımıza sunuyoruz. Aynı zamanda içeriklerin performans değerlendirmelerine ve eksikliklerine göre de gerekli tüm çalışmaları planlamamıza dahil ediyor ve stratejimizi de bu yönde belirliyoruz. Site iyileştirme çalışmalarımız kapsamında mevcut tüm içeriklerin de dahil olduğunu bilmenizi isteriz.

Arama motoru optimizasyonu çalışmasının yapılabilmesi için sitenizde yer alan kategori açıklamaları, ürün açıklamaları ve hizmet içeriklerinin SEO’ya uygun olması gerekir. Bu noktada sizlere profesyonel yazar ekibimiz tarafından hazırlanan içeriklerle destek veriyor ve SEO’ya uygun içeriklerle sitenizin içerik yenilenmesini sağlıyoruz. Aynı zamanda CTR optimizasyonları açısından büyük önem taşıyan title ve description içeriklerinin hazırlanması için de profesyonel yazar ekibimizden destek almanızı sağlıyoruz.

Hedef Kitlenize Uygun İçerikler Kullanıyoruz!

Çözüm ortaklarımızın potansiyel müşterilerinin reel müşteriye dönüşmesi için hedef kitlenize uygun bir dille kaleme alınan içerikleri kullanıyoruz. Bu alana uzman olan yazar kadromuz tarafından hazırlanan içeriklerin hedef kitlenizi etkileyecek ve satın almaya yöneltecek şekilde hazırlanması da ticari hedeflerinize ulaşmanızı kolaylaştırır. Aynı zamanda marka tanıtımına ve marka bilinirliğine yönelik olarak da çeşitli içerikler hazırlıyor ve çalışmalarımızda kullanıyoruz.

Elbette şeffaf çalışma prensibimiz doğrultusunda siteniz için gerçekleştirdiğimiz tüm içerik çalışmaları da tarafınıza rapor şeklinde bildiriliyor. Yenilenen içeriklerin ya da tamamlanan eksiklerin sitenize getirilerine dair de sözlü olarak bilgi veriyoruz. Sitenizin heading yapılarının detaylı olarak kontrolünü de gerçekleştiriyor ve optimizasyona çok daha uygun bir form kazanmasını sağlıyoruz.

Rakiplerinizden daha ileride olmanız için sadece teknik bakımdan değil içerik bakımından da sitenizin doyurucu bir formda olması gerekiyor. Son istatistikler, satışa yönelik web sitelerde bir ürün ile ilgili açıklayıcı bilgi okuyanların, okumayanlara nazaran satın alma eğilimlerinin % 80 daha yüksek olduğunu ortaya koyuyor. GE Shoppers Research Study tarafından yapılan bir diğer araştırmaya göre e-ticaret sitelerinden alışveriş yapan insanların % 81’i söz konusu ürünü satın almadan önce internette araştırma yapıyor. Dolayısıyla içerikler SEO çalışmasının dışında ürünün satın alınabilmesi açısından da önem taşıyor.

SEOPerf olarak sadece içerik danışmanlığı hizmetlerimizden de faydalanabilirsiniz. Uzman ekiplerimizin detaylı bir analiz sonrasında kaleme aldığı içerikler ile sitenizin daha nitelikli ve hedef kitlenize daha fazla hitap edecek bir form kazanmasını da sağlayabilirsiniz. Sizlere bu konuda bilgi verebilmemiz için bizimle irtibata geçmenizi bekliyoruz.

Raporlama

Siteniz için SEO çalışmasının yapılmasını istediğinizde pek çok firmanın size “1 ay içerisinde x kelimesinde Google sıralamasında 1. Sıra” gibi çeşitli vaatlerde bulunduğunu göreceksiniz. Ancak hiçbir profesyonel SEO firması böyle bir vaatte bulunmaz çünkü doğruluktan uzaktır. SEO çalışması getirilerini 1 aylık bir zaman diliminde anlayabileceğiniz bir çalışma değildir. SEOPerf olarak çözüm ortaklarımıza her ay düzenli olarak rapor sunmaktayız. Bu raporlar siteniz üzerinde gerçekleştirilen teknik ve içerik iyileştirmelerinden alınan sonuçları da kapsar.

Analiz aşamasında yaptığımız anahtar kelime analizleri ile bu kelimeleri kategorilendiriyoruz. Anahtar kelimelerin hedeflenmesi durumunda farklı senaryolarda nasıl bir potansiyel trafik miktarının ortaya çıkacağına dair audit raporları hazırlıyor ve bu raporları da belirli periyotlar halinde iş ortaklarımız ile paylaşıyoruz. Bu aşamada gerçekleşmesi mümkün olmayan iddialarda ve vaatlerde bulunmuyor, tamamen gerçekçi bir kurgu ile raporlarımızı hazırlıyoruz.

Siteniz üzerinde hangi düzenlemelerin ve iyileştirmelerin yapıldığını ve bu düzenleme ile iyileştirmelerin organik trafiğinize nasıl yansıdığını gerçek bilgiler ve veriler ile öğrenme imkanına sahip oluyorsunuz. Aynı zamanda her ayın sonunda sizler için daha geniş kapsamlı bir rapor hazırlıyor ve sitenizin genel tablosunu net bir şekilde görmenizi sağlıyoruz. Bir önce ay ile olan kıyaslamasını daha rahat yapabiliyor ve gerçekleştirdiğimiz SEO çalışmasının meyvelerini raporlarımızda da değerlendirebiliyorsunuz.

SEOPerf Gerçekçi Hedefler Koyar ve Ulaşır!

Bu raporlar yaptığımız çalışmalara da yön vermektedir. Sitenizin teknik verilerinin analizleri doğrultusunda SEOPerf olarak gerekli optimizasyon çalışmalarımızı da gerçekleştiriyoruz. Sitenizin yapılan SEO çalışmaları sonrasında SEO görünürlük analizlerini gerçekleştiriyor ve bu analizlerin sonuçlarını da raporlarımıza yansıtarak iş ortaklarımızın da görmesini sağlıyoruz. Sadece iş ortaklarımızın değil, rakiplerin analizlerini de inceliyor ve bu yönde gerek duymamız halinde yeni stratejiler geliştirerek hayata geçiriyoruz.

Sonuç olarak tahmini bir planlama çerçevesinde değil, gerçek veriler ve analizler ile çalışmalarımızı gerçekleştirerek tüm girişimlerimizden iş ortaklarımızın da haberdar olmasını sağlıyoruz. Potansiyel müşterilerinizin reel müşterinize dönüşmesi için sitenize bir akış olmasını sağlamak yeterli değildir. Aynı zamanda ziyaretçilerinizin sitenizde aradıklarını bulması ve ürün ya da hizmeti satın almaya sıcak bakması gerekir. İşte bu noktada devreye teknik bazı konular da giriyor.

Sitenizin sadece hızı dahi ziyaretçilerinizin satın alma davranışı üzerinde belirleyici bir unsurdur. Sitenizin hızının de analiz edilmesi ve mutlaka analiz sonuçlarının değerlendirilmesi, gerekli teknik çalışmaların belirlenerek gerçekleştirilmesi gerekir. Tüm bunlar çalışmalarımızı hayata geçirirken bazı değişiklikler yapmamızı da beraberinde getirebilir.

İş ortaklarımıza sunduğumuz raporlarda yaptığımız bu değişiklikler ve sonuçlarının da görünmesi mümkün olmaktadır. Raporlarımız sadece belirli birkaç anahtar kelimede Google sıralamasını kapsamaz. Aldığımız verilerin analizleri kapsamında yön verdiğiniz stratejilerimiz ile nasıl bir başarı tablosu yakaladığımızı da raporlama aşamasında iş ortaklarımızla paylaşıyoruz. Çözüm ortaklarımız başarı grafiğimize daha yakından tanık olur.